21 C
Chicago
piątek, 24 maja, 2024

Nagranie uzbrojonego nastolatka w pobliżu szkoły. Szybka reakcja policji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja z Algonquin w Illinois aresztowała 15-letniego byłego ucznia Jacobs High School. Do zatrzymania doszło wkrótce po tym jak inny uczeń zgłosił, że widział w mediach społecznościowych wideo 15-latka trzymającego broń w pobliżu liceum.

 

Zarządzono zamkniecie szkoły i podjęcie procedury bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia obecnością uzbrojonej osoby. Rodzice zostali poinformowali o niepokojącym nagraniu w mediach społecznościowych. 15-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Dokładnie go przeszukano. Nie znaleziono przy nim broni. W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Szkolni eksperci ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że szybkie działania służb z Algonquin mogły zapobiec niebezpiecznej sytuacji. „Dziewięćdziesiąt cztery procent sprawców szkolnych strzelanin w ciągu ostatnich 12 lat opublikowało w Internecie informacje o swoich zamiarach” – powiedział detektyw Rich Wistocki z Be Sure Consulting.

Dodał, że istnieje wiele wspólnych elementów w masowych strzelaninach w ostatnich latach, w tym w szkołach w Sandy Hook w Connecticut, Parkland na Florydzie, Uvalde w Teksasie i Nashville w Tennessee. Wszyscy sprawcy tych szkolnych masakr opublikowali wcześniej wiadomości w mediach społecznościowych o swoich zamiarach.

Wistocki powiedział, że w tym roku szkolnym przeszkoleni przez niego uczniowie pomogli zapobiec ponad 50 incydentom szkolnym, które mogłyby zakończyć się tragicznie.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520