27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Federalna pomoc na powstrzymanie podtopień na I-290

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Federalny departament transportu przekaże Illinois ponad 8,6 miliona dolarów na pomoc w powstrzymaniu podtopień na autostradzie I- 290 i w Maywood. Jest to jeden z 80 projektów w 37 stanach, który otrzymał dotację z puli 830 milionów dolarów.

 

Fundusz ten jest częścią nowego programu, którego celem jest wzmocnienie systemów transportowych w całym kraju przed zjawiskami pogodowymi nasilonymi przez zmiany klimatyczne.

„Ekstremalne warunki pogodowe, spowodowane zmianami klimatycznymi, niszczą amerykańską infrastrukturę transportową, uniemożliwiając ludziom dojazd do miejsc docelowych i grożą wzrostem kosztów towarów poprzez zakłócanie łańcuchów dostaw” – powiedział sekretarz transportu Pete Buttigieg.

Ponad 8 milionów, jakie otrzyma Illinois – jak podał stanowy departament transportu – pozwoli na modernizację systemów kanalizacyjnych na I-290 i w Maywood.

Przypomnijmy, że mieszkańcom powiatu Cook przyznano ponad 200 milionów dolarów federalnej pomocy powodziowej. Pieniądze trafiły do osób, których domy zostały zalane podczas intensywnych opadów deszczu latem ubiegłego roku.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520