31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Media społecznościowe winnymi kryzysu zdrowia psychicznego? Rada szkolna pozywa gigantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rada szkolna z Kalifornii pozywa szereg mediów społecznościowych, zarzucając markom takim jak Google, Snapchat i TikTok powodowanie kryzysu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, tworząc dla nich „destrukcyjne środowisko” – podaje Fox Business.

W 107-stronicowym pozwie, złożonym w poniedziałek w północnej Kalifornii, w imieniu San Mateo County Board of Education oraz inspektor szkolną Nancy Magee z San Mateo County, wymieniono nazwy największych platform społecznościowych w sieci. Pozwane zostały takie platformy jak Google, YouTube, Snap Inc. oraz TikTok.

„Tak jak mieliśmy 'Big Tobacco’, mamy teraz 'Big Tech’ wykorzystujący dzieci – wystarczyło zaobserwować szybkie i zdecydowane ataki tech lobby na ostatnie wysiłki naszej kalifornijskiej legislatury, aby wprowadzić w życie zdroworozsądkowe zasady, dotyczące śledzenia i profilowania użytkowników poniżej 18 roku życia” – powiedział w oświadczeniu Joe Cotchett, adwokat, reprezentujący San Mateo County Board of Education.

W pozwie stwierdzono, że firmy technologiczne wywołały „bezprecedensowy kryzys zdrowia psychicznego” w pogoni za zyskiem, celowo projektując swoje platformy w taki sposób, aby były uzależniające i dostarczały szkodliwe treści młodym użytkownikom.

„Twarde fakty naukowe stoją za twierdzeniem, że media społecznościowe napędzają epidemię zdrowia psychicznego u dzieci w wieku szkolnym. Każdego dnia szkoły mają do czynienia z jej objawami, które obejmują trudności w koncentracji u uczniów; gorszą frekwencję; ADHD zdiagnozowane u większej ilości dzieci; cyberprzemoc, która przenosi się do klasy; a nawet fizyczne szkody w naszych szkołach San Mateo, gdzie przykładem jest wandalizm spowodowany przez TikTokowe [wyzwanie] „Devious Lick Challenge” – przekazała Magee w oświadczeniu.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520