20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Małpia ospa znowu straszy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Lekarze ostrzegają przed powrotem zakażeń „małpią” ospą. W ostatnim czasie chicagowska służba zdrowia zdiagnozowała siedem nowych przypadków choroby w Wietrznym Mieście i okolicach.

Zdaniem specjalistów, liczba nowych przypadków oznacza gwałtowny wzrost w statystykach. Jak wynika z zestawienia, Chicago znalazło się na czele listy miast w całych Stanach Zjednoczonych pod względem nowych zakażeń. Lekarze apelują do społeczeństwa o przyjęcie szczepień.

W komunikacie, który koncentruje się na zapewnieniu afirmującej opieki zdrowotnej, zachęca aktywnych seksualnie członków społeczności do otrzymania szczepionki COVID-19.

„Nieszczepione osoby planujące udział w International Mr. Leather pod koniec maja powinny jak najszybciej otrzymać swoją pierwszą dawkę szczepionki przeciwko mpox” – powiedział dr Patrick Gibbons, główny dyrektor medyczny Howard Brown Health. „Im więcej osób się zaszczepi, tym lepiej będzie chroniona społeczność LGBTQ+ przed kolejną epidemią Monkeypox w tym roku” – dodał.

Małpia ospa często zaczyna się od objawów grypopodobnych i obrzęku węzłów chłonnych, a następnie pojawia się wysypka na twarzy i reszcie ciała.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520