13.2 C
czwartek, 2 maja, 2024

Lekkoatletyczne ME: Nowicki i Fajdek w finale rzutu młotem

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki dostali się do finału rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Obaj zawodnicy spełnili minimum kwalifikacyjne, które wynosiło 77,50 m. Nowicki w pierwszej próbie rzucił 78,78, a Fajdek w drugiej serii osiągnął 79,76.

Minimum kwalifikacyjne spełniło czterech zawodników. Oprócz Fajdka i Nowickiego dokonali tego Ukrainiec Mychajło Kochan (77,87) i Węgier Bence Halasz (77,72). Do finału zakwalifikowało się 12 młociarzy.

Marcin Wrotyński nie zdołał awansować do finału. W najlepszej próbie posłał młot na 71,86 i zajął 13. miejsce w eliminacjach.

Finał rzutu młotem mężczyzn rozpocznie się w czwartek o godz. 20.10.(PAP)

Lekkoatletyczne ME – Hołub, Urbaniak i Olejniczak odpadli w eliminacjach na 400 m ppł

Krzysztof Hołub, Jakub Olejniczak, Sebastian Urbaniak odpadli w eliminacjach biegu na 400 m ppł w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Hołub poprawił rekord życiowy – 50,12 i został sklasyfikowany na 11. pozycji, ale nie wystarczyło to do awansu.

Hołub zajął piąte miejsce w czwartym biegu eliminacyjnym.

Urbaniak osiągnął czas 50,69 i był czwarty w drugim biegu eliminacyjnym. Reprezentant Polski potknął się na ostatnim płotku i ukończył rywalizację na 16. miejscu.

„Nie wiem co się stało. Odcięło mnie strasznie. Dziesiąty płotek najprawdopodobniej pozbawił mnie awansu” – powiedział po biegu Urbaniak na antenie TVP.

Olejniczak był szósty w trzeciej serii. Wynikiem 51,77 zajął 23. miejsce w eliminacjach.

Awans do półfinału wywalczyło po trzech najszybszych zawodników z czterech serii oraz dwóch z najlepszymi czasami.(PAP)