23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Lekarze z MedGlobal pomagali uchodźcom na polsko-ukraińskiej granicy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Lekarze z MedGlobal wrócili z Polski, gdzie na wschodniej granicy udzielali pomocy uchodźcom z Ukrainy zaatakowanej przez Rosję. „Sytuacja jest katastrofalna i obawiam się, że będzie jeszcze gorzej ” – stwierdził doktor Zaher Sahloul.

 

Dodał, że ludzie uciekający przed wojną mają ogromną traumę. Grupa lekarzy, którą nadzorował zabrała z Chicago 150 walizek sprzętu medycznego. Całość dostarczono na granicę polsko-ukraińską gdzie w pierwszej kolejności udzielana jest pomoc uchodźcom.

Doktor Sahloul zaznaczył, że medycy nie nadążają z udzielaniem pomocy poszkodowanym. „Nasza grupa była w wielu miejscach gdzie prowadzone były działania wojenne w tym w mojej rodzinnej Syrii. Biorąc pod uwagę, że rosyjskie wojska bombardują szpitale w wielu ukraińskich miastach, system opieki medycznej wymaga tam natychmiastowej pomocy” – podkreślił doktor Sahloul.

Mówił, że jego grupa opatrywała ludzi z samochodów cywilnych ostrzelanych przez Rosjan mimo oznaczeń, że znajdują się w nim cywile w tym dzieci. Lekarze z MedGlobal planują powrót na polsko-ukraińską granicę by nadal nieść pomoc uchodźcom.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520