10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Illinois stanem z którego w 2021 wyprowadziło się najwięcej ludzi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Illinois przoduje w wyprowadzkach. Właśnie nasz stan w 2021 roku opuściło najwięcej mieszkańców w USA. To już ósmy rok z rzędu kiedy Illinois notuje odpływ mieszkańców.

 

Doroczne zestawienie przygotowały firmy Allied Van Lines i Zillow. Z danych biura spisu ludności wynika, że od 1 lipca 2020 do 1 lipca 2021 roku Illinois opuściło 113 776 osób. Tak dużego ubytku mieszkańców nie odnotował żaden stan Środkowego Zachodu. Spada także liczba ludności w Chicago.

Ludzie na nowe miejsce zamieszkania wybierają głównie cieplejsze rejony Stanów Zjednoczonych, z niższymi podatkami i cenami domów. Blisko połowa mieszkańców wyprowadziła się z Illinois z powodu wysokich podatków, cen benzyny i kosztów życia.

Na drugim miejscu stanów z których wyprowadziło się w ubiegłym roku najwięcej mieszkańców jest Kalifornia, na trzecim New Jersey, na czwartym Michigan a na piątym Pensylwania. Z kolei najwięcej mieszkańców przybyło stanom Karolina Południowa, Tennessee, Karolina Północna, Floryda i Arizona.

Jeżeli chodzi o miasta to najwięcej ludzi opuściło Chicago, stolicę czyli Waszyngton,   Houston, Seattle i Los Angeles. Wzrost liczby mieszkańców odnotowały natomiast Phoenix, co ciekawe Houston, Dallas, Denver i Waszyngton.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520