21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Larry Snelling zapowiada wykorzystywanie ShotSpotter do ostatniej chwili

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komendant miejski chicagowskiej policji broni systemu ShotSpotter. Technologia wykorzystywana do wykrywania strzałów z broni palnej na terenie miasta ma zostać wyłączona we wrześniu.

Występując na wtorkowej konferencji prasowej nadinspektor Larry Snelling nie chciał jasno określić swojego stanowiska w sprawie systemu ShotSpotter. Pytany przez dziennikarzy podkreślił jednak, że policja będzie wykorzystywała ją tak długo, jak będzie ona dostępna. Komentując decyzję burmistrza o nieprzedłużeniu umowy z firmą ją dostarczającą przyznał, że komunikacja pomiędzy nimi w tej sprawie mogłaby być lepsza, bo sam dowiedział się o posunięciu Brandona Johnsona ze sporym opóźnieniem i bez konsultacji.

Krytycy systemu ShotSpotter wielokrotnie podkreślali, że technologia jest zawodna i ściąga policjantów w miejsca, gdzie nie padł żaden strzał. Zaprzeczając tym doniesieniom Larry Snelling informował o ostatnich zdarzeniach, gdzie funkcjonariusze szybko przybywali na miejsce i dokonywali aresztować podejrzanych.

Likwidacja systemu ShotSpotter w Chicago była jedną z obietnic wyborczych Brandona Johnsona z kampanii wyborczej.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520