21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Koniec z ciężkimi egzaminami w nowojorskich szkołach. Zamiast nich testy „kompetencji kulturowwych” i „globalnego obywatelstwa”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Według nowego planu Departamentu Edukacji Nowego Jorku uczniowie high schools nie będą musieli zdawać egzaminów Regents, aby otrzymać dyplom ukończenia szkoły. Zamiast tego każdy uczeń będzie sprawdzany pod kątem umiejętności w siedmiu obszarach – m.in. z zakresu „globalnego obywatelstwa” i „kompetencji kulturowych”.

Absolwenci high schools osiągający wysokie wyniki w nauce nie będą otrzymywali już dyplomów Regents, dyplomów Advanced Regents i dyplomów lokalnych.

Zamiast tego każdy okręg szkolny będzie przyznawał taki sam dyplom każdemu uczniowi, który spełni wymagania w siedmiu podyktowanych obszarach.

Obszary tematyczne, w ramach których uczniowie mają być sprawdzani, dotyczą m.in. „kompetencji kulturowych”, „globalnego obywatelstwa”.

Plan stanowego departamentu edukacji nie jest ostateczny, dopóki nie zostanie przegłosowany przez Board of Regents w listopadzie tego roku. Co najmniej do tego czasu obowiązują stare zasady.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520