27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Koniec z blokadami na kołach? Z tym i tak daleko nie zajedziesz

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeśli zobaczysz na przedniej szybie swojego samochodu rozpłaszczonego SpongeBoba to znaczy, że dostałeś mandat! NYPD testuje nową blokadę, którą zamiast na koło zakłada się na przednią szybę. Żółtej powłoki, przypominającej gąbkę, nie sposób zdjąć, przesunąć czy zdrapać. Lepiej nawet nie próbować, bo może uruchomić się alarm!

Nowe narzędzie zapobiegające nielegalnemu parkowaniu na ulicach NYC nazywa się „Barnacle”. Policjanci właśnie rozpoczęli testowanie rozwiązania, które zamiast blokować możliwość ruszenia samochodem z miejsca sprawia, że, co prawda będziemy mogli odjechać, ale siedząc za kierownicą nie będziemy widzieli drogi.

„Ma wbudowany silniczek i dwie przyssawki. Umieszcza się go na przedniej szybie. Nacisk wynosi tysiąc funtów i jest samoregulujący. Więc jeśli temperatura spadnie lub wzrośnie, będzie sam regulował ciśnienie” – powiedział inspektor NYPD Brian O’Sullivan.

Brian O’Sullivan zwraca uwagę, że Barnacle jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze dla instalujących blokadę policjantów, którzy wcześniej musieli klęczeć przez dłuższy czas przy samochodzie od strony ruchliwej ulicy.

„Rozłożenie trwa tylko około 20 do 30 sekund, w przeciwieństwie do dwóch do trzech minut, kiedy agent musi klęczeć po stronie ulicy. Nie tylko jest bezpieczniejszy i szybszy, ale także dzięki zastosowanej technologii jest bardziej wydajny” – powiedział O’Sullivan. „Otrzymujemy lokalizacje GPS [Barnacle’a] w czasie rzeczywistym. Jeśli więc ktoś próbuje z nim odjechać, otrzymujemy powiadomienie. A jeśli ktoś próbuje przy nim majstrować, również system nas o tym powiadomi”.

Red. JŁ

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520