8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kolejny pozew związany z masakrą w Highland Park

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Małżeństwo z Highland Park składa pozew przeciwko producentowi broni Smith & Wesson. Rok po masakrze podczas parady z okazji 4-go Lipca, podczas której przestępca zastrzelił 7 osób i ranił blisko 50, para chce dowieźć, że firma wprowadza w błąd klientów i niejako zachęca ich do sięgnięcia po karabin.

Pozew zarzuca firmie Smith & Wesson „bezprawny marketing” półautomatycznego karabinu szturmowego M&P 15 – tego, którego używał strzelec z Highland Park. Zdaniem prawnika wystosowującego roszczenie, kampanie reklamowe prowadzą bezpośrednio do masowych strzelanin, wykorzystując instynkty „impulsywnych młodych mężczyzn” podkręcone jeszcze grami wideo.

Zdaniem osób zajmujących się prawem, szanse na sukces pozwu są spore. Przywołują wydarzenia ze strzelaniny w szkole w Sandy Hook, po której rodziny ofiar otrzymały w ubiegłym roku 73 miliony dolarów w ramach ugody z firmą Remington. Również w tamtym przypadku padały argumenty o niewłaściwe reklamowanie produktu, który ostatecznie został użyty do masakry.

Najnowszy Pozew jest jednym z 12-tu przeciwko Smith & Wesson złożonych przez rodziny z Highland Park.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520