Władze Chicago Bears wydały kolejne oświadczenie dotyczące budowy swojej nowej siedziby i głównego stadionu. Tak jak spodziewali się komentatorzy, mowa jest w nim nie o Chicago, ale Arlington Heights.
W stanowisku Bears czytamy, że klubowi udało się poczynić znaczące postępy we współpracy z władzami Arlington Heights, co oznacza, że plany rozwoju gospodarczego dla tego regionu wydają się urzeczywistniać. Jednocześnie podkreślono oczekiwanie na kolejne ustalenia na linii klub – władze stanowe i lokalne.
Oświadczenie Bears nie jest zaskakujące dla władz Chicago. Administracja burmistrza Johnsona została poinformowana już wcześniej, że Wietrzne Miasto nie będzie priorytetem działań Niedźwiadków. Taki stan rzeczy klub tłumaczy oporem ze strony miejskich i stanowych ustawodawców w negocjowaniu ważnych z punktu widzenia drużyny szczegółów.