Jedna osoba nie żyje a pięć zostało rannych w czasie strzelaniny na domówce w Massachusetts. Dwie osoby wymagały pilnego transportu do szpitala śmigłowcem ratunkowym – podaje US News.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 kwietnia, po północy w Lawrence, w stanie Massachusetts. Lokalna policja odebrała zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z mieszkań ok. godz. 3:00 nad ranem. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, zobaczyli na miejscu kilka osób z ranami postrzłowymi – zgodnie z oświadczeniem prokuratora okręgowego Essex, Paula Tuckera.
W strzelaniny rannych zostało 6 osób. Wszystkich przewieziono do Lawrence General Hospital. W szpitalu lekarz stwierdził zgon jednej osoby. Dwie inne wymagały transportu śmigłowcem do szpitali w Bostonie.
Władze nie ujawniły, co mogło być przyczyną strzelaniny. Co śledczy uznają za pewnik to to, że nie był to przypadkowy akt przemocy – podaje Associated Press.
Śledztwo prowadzą wspólnie policja miejska oraz stanowa. Nie dokonano żadnych aresztowań w związku ze zdarzeniem.
Lawrence leży około 25 mil (40 km) na północ od Bostonu ma około 89 000 mieszkańców.
Red. JŁ