HomePOLSKA

Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym prezydenta RP

Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym prezydenta RP

Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta – powiedziała Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w PRL, która jest doradcą etatowym Andrzeja Dudy. – Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie – powiedziała Romaszewska w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

 

Informacja o tym, że Kinga Duda jest doradcą społecznym prezydenta, zniknęła już także ze strony jego Kancelarii. Tymczasem jeszcze 5 stycznia witryna informowała, że „prezydenccy doradcy ds. młodzieży Kinga Duda i Łukasz Rzepecki zaprosili do Pałacu Jakuba Lewandowskiego, nowego przewodniczącego V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki”.

Córka prezydenta została jego doradcą w sierpniu zeszłego roku. W zamieszczonym biogramie można było przeczytać, że Kinga Duda to prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Dystrykcie Kolumbii.

Według tego źródła, Kinga Duda to uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR), która w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

Kancelaria Prezydenta przekazała, że Kinga Duda zdobywała doświadczenie zawodowe w “licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych” oraz w Parlamencie Europejskim, zaś jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, “gdzie wspierała również prace legislacyjne”.

Córka prezydenta specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

Red. Artur Drożdżak PolskaPress AIP

COMMENTS