21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Kierowcy w Illinois więcej zapłacą za tankowanie samochodów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od 1 lipca mieszkańcy Illinois zapłacą więcej za tankowanie samochodów. Powodem jest kolejny wzrost podatku stanowego od sprzedaży paliwa.

 

Obecnie podatek ten wynosi 45 centów za galon a 1 lipca wzrośnie do 47 centów za galon. Illinois ma drugi najwyższy podatek stanowy od sprzedaży paliwa. Więcej płacą tylko mieszkańcy Kalifornii, bo aż 60 centów za galon.

Do 2019 r. Illinois pobierało 19 centów za galon w ramach podatku stanowego. Jego podwyżka ma pomóc w sfinansowaniu projektu modernizacji infrastruktury drogowej o wartości 45 miliardów dolarów. Jednocześnie ustawodawcy Illinois ustalili, że podatek będzie wzrastał co roku w celu dostosowania do inflacji bez konieczności głosowania członków legislatury.

Właściciele pojazdów elektrycznych (EV), którzy są zwolnieni z podatku od tradycyjnego paliwa obciążani są stałą opłatą w wysokości 100 dolarów rocznie, oprócz rocznej opłaty rejestracyjnej, aby zrekompensować utracone dochody podatkowe, ponieważ nie muszą tankować a stacjach benzynowych.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520