21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Burmistrz Brandon Johnson przeznaczy miliony dolarów na pomoc ofiarom brutalnej przemocy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Brandon Johnson ogłosił w czwartek plany rozszerzenia miejskiego programu pomocy finansowej dla rodzin dotkniętych przemocą z użyciem broni palnej. Emergency Supplemental Victims Fund został zainicjowany 2022 roku pod rządami byłej burmistrz Lori Lightfoot.

 

Początkowo obejmował mieszkańców pięciu chicagowskich dzielnic. Obecnie program rozszerzono o kolejnych dziesięć dzielnic. Na program na najbliższe 3 lata przeznaczono 10 milionów dolarów. Pieniądze na ten cel pochodzą z federalnego funduszu stymulacyjnego.

Rozszerzenie programu burmistrz Johnson ogłosił po zastrzeleniu w tym tygodniu 7-letniego Jai’mani Amira Rivery, w pobliżu jego domu w zachodniej dzielnicy Chicago. „Kiedy 7-latek wychodzi z domu i zostaje zastrzelony, jest to oznaką niepowodzeń poprzednich administracji, które celowo pozostawiały nasze społeczności w tyle” – powiedział burmistrz.

Dodał, że społeczności, w których dostępna jest pomoc finansowa dla ofiar strzelanin i ich rodzin, zostały wybrane nie tylko dlatego, że borykają się z wysokim poziomem brutalnej przestępczości, ale także z powodu historycznej dezinwestycji i zamykania szkół.

Kwalifikujący się mieszkańcy Chicago mogą otrzymać do 1 tysiąca dolarów pomocy na wydatki medyczne, opiekę nad dziećmi i artykuły spożywcze, do 1 tysiąca dolarów na tymczasowe koszty przeprowadzki oraz dodatkowe 1500 dolarów na pokrycie kosztów pogrzebu. Do tej pory zatwierdzono ponad 80% złożonych wniosków. Osoby ubiegające się o pomoc muszą również mieszkać w jednej z tych dzielnic: Auburn Gresham, Austin, Chicago Lawn, East Garfield Park, Englewood, Greater Grand Crossing, Humboldt Park, Back of the Yards, North Lawndale, Roseland, South Lawndale, South Shore, West Englewood, West Garfield Park lub West Pullman.

Ponadto rodziny każdej ofiary zabójstwa w wieku 24 lat lub młodszej kwalifikują się do pomocy, niezależnie od miejsca zamieszkania, jeśli zabójstwo miało miejsce w mieście. Do tej pory z funduszu skorzystało ponad 200 ofiar przemocy z użyciem broni palnej.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520