26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kibice to jednak 12 zawodnik. W lidze angielskiej po powrocie kibiców gospodarze znów częściej wygrywają

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po siedmiu kolejkach trwającego sezonu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej gospodarze zwyciężają częściej niż na tym samym etapie poprzednich rozgrywek – wynika z analizy firmy Nielsen Gracenote. Eksperci oceniają, że ma to związek z powrotem kibiców na trybuny.

W 70 rozegranych dotychczas spotkaniach Premier League drużyny grające przed własną publicznością wygrały w 40 procent przypadków, natomiast goście – w 31 procent. W poprzednim sezonie, gdy grano przy pustych trybunach z powodu pandemii COVID-19, po siedmiu kolejkach odsetek zwycięstw przyjezdnych był wyższy od triumfów gospodarzy i wynosił 46 procent.

 

Przewaga gości utrzymała się zresztą do końca rozgrywek (40-38 procent). To sytuacja bezprecedensowa w czterech profesjonalnych ligach angielskich. W brytyjskim futbolu zdarzyło się to wcześniej tylko raz – w szkockiej Premier League w sezonie 1991/92.

 

„Bez kibiców na stadionach w poprzednim sezonie goście osiągali lepsze wyniki i wygrali 46 procent meczów pierwszych siedmiu kolejek, a sezon wcześniej zwyciężyli tylko w 29 procent spotkań. Po powrocie publiczności te wartości wróciły to przedcovidowych poziomów” – powiedział Simon Gleave, szef działu analiz sportowych Nielsen Gracenote.

 

Jak dodał, podobny trend można także zaobserwować na zapleczu ekstraklasy – w Championship. Po 11 kolejkach sezonu 2019/20 (przed pandemią) goście wygrali 30 procent spotkań, rok później – 35 procent, a w trwających rozgrywkach – 28 procent.

 

W Premier League po siedmiu kolejkach liderem jest Chelsea Londyn, która zgromadziła 16 punktów. O jeden mniej ma Liverpool, a kolejne miejsca zajmują: Manchester City, Manchester United, Everton i Brighton & Hove Albion – po 14 „oczek”.(PAP)

 

mm/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520