21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Kalifornia znów uderza w legalną broń. Noszenie jej będzie praktycznie niewykonalne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ograniczenia, dot. posiadania, zakupu i noszenia broni palnej nie zapobiegły serii masowych strzelanin, do których doszło w zeszłym tygodniu. Mimo to administracja gubernatora Gavina Newsom nie rezygnuje z regulacji legalnej broni, a teraz planuje jeszcze bardziej utrudnić życie jej właścicielom.

Kalifornia szykuje nowe przepisy, które niemal całkowicie ograniczą możliwość noszenia legalnej broni w miejscach publicznych na terenie Golden State – podaje Associated Press.

Kościoły, biblioteki publiczne, ogrody zoologiczne, parki rozrywki, place zabaw, banki, a także prywatne firmy, do których można wejść swobodnie z przestrzeni publicznej, będą strefami wolnymi od broni – nawet dla ludzi, którzy mają pozwolenie na noszenie ukrytej broni – na mocy nowych przepisów ogłoszonych w środę. Jedyny wyjątek dotyczyłby właścicieli firm lub kościołów, którzy umieściliby specjalną informację, że noszenie broni jest dopuszczalne na ich posesji.

„Nie potrzebujesz broni, żeby pójść na Dodger Stadium lub na mecz piłki nożnej twojej córki” – powiedział Anthony Portantino,  senator stanowy z La Cañada Flintridge i autor ustawy, członek Partii Demokratycznej.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520