21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Kaczyński: Będę na posiedzeniu komisji śledczej ws. Pegasusa, ale jej sens – wyłącznie propagandowy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił we wtorek, że sens istnienia komisji śledczej ws. Pegasusa jest wyłącznie propagandowy. Dodał jednocześnie, że będzie na posiedzeniu komisji, ponieważ – jak wyjaśnił – „ma obowiązek być”.

Kaczyński pytany we wtorek na konferencji prasowej, czy pojawi się na posiedzeniu komisji ws. Pegasusa, powiedział, że będzie na posiedzeniu, „bo ma obowiązek być”. Komisja śledcza wezwała prezesa PiS na piątek.

„Obawiam się, że tam będzie wiele pytań, na które ja nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo po prostu moja orientacja w tej sprawie (…) obawiam się, niewiele przekracza, a może w ogóle nie przekracza tego, co jest w tej chwili w mediach” – mówił prezes PiS.
Jego zdaniem, sens istnienia komisji śledczej jest propagandowy, a TVN m.in. odpowiada za „urojoną rzeczywistość dyktatury, nadużyć, inwigilacji”. „To jest takie sądzenie po sobie” – ocenił.
Prezes PiS ma być przesłuchany 15 marca. Przewodnicząca komisji Magdalena Sroka (PSL-TD) uzasadniła wybór Kaczyńskiego na pierwszego świadka jego odpowiedzialnością za działania PiS rządzącej do grudnia 2023 r., a podczas rządów PiS „dokonano zakupu systemu Pegasus, który działał bez jakiejkolwiek podstawy”. „Jarosław Kaczyński musi opowiedzieć przed komisją, czy podejmował świadomie decyzje o zakupie tego systemu. O to wszystko spytamy 15 marca” – mówiła Sroka pod koniec lutego. (PAP)
Autorka: Malwina Tkacz

mwt/ mrr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520