27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Jest zgoda radnych na dodatkowe pieniądze dla migrantów w Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji chicagowscy radni wstępnie zatwierdzili wniosek burmistrza Brandona Johnsona o przyznanie 70 milionów dolarów na pomoc w zapewnieniu schronienia i żywności migrantom. Po wielogodzinnej debacie komisja budżetowa zagłosowała 20-8.

 

Niektórzy radni chcą jednak zmniejszenia wydatków.  „Wyrzucamy pieniądze przez okno na ludzi, którzy tu przyjeżdżają i żyją lepiej niż nasi mieszkańcy” – powiedział radny Anthony Beale z 9. okręgu. Radny Brendan Reilly z 42. okręgu zwrócił uwagę, że te dodatkowe wydatki na kryzys migracyjny odbiją się na budżecie na 2026 rok i kolejne lata.

Burmistrz Johnson od miesięcy odkładał zwrócenia się do Rady Miasta o zatwierdzenie większych funduszy na kryzys migracyjny. Nie zrobił tego nawet po przyznaniu na ten cel pieniędzy przez władze Illinois i powiatu Cook.

W poniedziałek rano w 18 miejskich i stanowych schroniskach przebywało 9 173 osób ubiegających się o azyl w USA. Od sierpnia 2022 roku do Chicago przybyło około 39 tysięcy migrantów. Administracja Johnsona twierdzi, że wsparcie migrantów kosztowało miasto 295 milionów dolarów do końca ubiegłego roku.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520