14.5 C
Chicago
niedziela, 20 kwietnia, 2025

Jest ugoda z archidiecezją w sprawie ks. Clementsa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Archidiecezja Chicago ma zapłacić ponad 100 000 dolarów mężczyźnie, który twierdzi, że ksiądz George Clements wykorzystał go seksualnie. Władzom kościelnym udało się osiągnąć porozumienie z pokrzywdzonym.

Adwokat Mitchell Garabedian twierdzi, że jego klient był wykorzystywany seksualnie przez księdza Clementsa co najmniej 20 razy.

Ugoda w sprawie Clementsa była jedną z pięciu ogłoszonych we wtorek przez Garabediana. Chociaż każdy z zarzutów dotyczących nadużyć seksualnych był zbyt stary, by można było wnieść pozew, archidiecezja chicagowska rozpatrzyła skargi i zgodziła się zapłacić łącznie 800 000 dolarów.

Rzeczniczka Archidiecezji Chicago powiedziała, że Kardynał Blasé Cupich nie komentuje procesów sądowych, roszczeń i ugód.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"