20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Jeb Bush: Zarzuty dla Donalda Trumpa to decyzja polityczna

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były gubernator Florydy Jeb Bush oświadczył, że decyzja wielkiej ławy przysięgłych na Manhattanie o postawieniu w stan oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa jest „bardzo polityczna” i nie wynika ze szlachetnej pobudki dążenia do sprawiedliwości.

W swoim sobotnim tweecie Bush zauważył, że sprawa przeciwko Trumpowi była wcześniej wiele razy odrzucana. Została reaktywowana dopiero przez biuro prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga.

Zasugerował ponadto, że w tej sprawie „ławą przysięgłych” powinny stać się wyborcy, twierdząc, że Trumpa powinno osądzić społeczeństwo, a nie sąd.

„Poprzednik Bragga nie zajął się sprawą. Departament Sprawiedliwości nie podjął sprawy. Bragg początkowo oświadczył, że nie podejmie sprawy. To jest kwestia bardzo polityczna, a nie [kwestia] sprawiedliwości. W tym przypadku niech ławą przysięgłych będą wyborcy” – napisał na Twitterze Jeb Bush, przytacza Daily Mail.

Informacja o szczegółowych zarzutach dla Trumpa jest obecnie chroniona pieczęcią. Prawnik byłego prezydenta zdradził jednak, że jego klient może stanąć nawet przed 30-stoma zarzutami, kiedy w przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie akt oskarżenia.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520