18.8 C
Chicago
sobota, 17 maja, 2025

Jasmine Paolini wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Rozstawiona z numerem 6. włoska tenisistka Jasmine Paolini wygrała z Amerykanką Coco Gauff 6:4, 6:2 w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Mecz trwał półtorej godziny.

Zwycięstwo Paolini było w pełni zasłużone. Gauff popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych i ani razu nie wyszła na prowadzenie.

 

Paolini czwarty raz mierzyła się z Gauff i wygrała po raz drugi. Włoszka zdobyła trzeci singlowy tytuł w karierze. W poniedziałek awansuje na czwartą pozycję w rankingu WTA i wyprzedzi Igę Świątek.

 

W drodze do finału w Rzymie Paolini wygrała pięć meczów. Pokonała kolejno Nowozelandkę Lulu Sun, Tunezyjkę Ons Jabeur, Łotyszkę Jelenę Ostapenko, Rosjankę Dianę Sznajder i Amerykankę Peyton Stearns. Jest pierwszą od 40 lat Włoszką, która triumfowała na kortach Foro Italico. W 1985 roku dokonała tego Raffaella Reggi.

 

Paolini w niedzielę wraz ze swoją rodaczką Sarą Errani zagra w finale gry podwójnej. Ich rywalkami będą Belgijka Elise Mertens i Rosjanka Weronika Kudermietowa.

 

W turnieju w Rzymie uczestniczyły trzy Polki. Iga Świątek, Magdalena Fręch i Magda Linette odpadły w trzeciej rundzie. Świątek trzykrotnie triumfowała na kortach Foro Italico. Tenisistka z Raszyna była najlepsza w 2021, 2022 i 2024 roku.

 

Wynik finału singla:

 

Jasmine Paolini (Włochy, 6) – Coco Gauff (USA, 4) 6:4, 6:2.(PAP)

 

mg/ af/

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"