11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Indie/ Platforma X usuwa na polecenie rządu konta i wpisy związane z protestami rolników

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Platforma społecznościowa X przyznała się w czwartek do usunięcia kont i publikacji związanych z trwającymi w Indiach protestami rolników, którzy domagają się m.in. wyższych gwarantowanych cen skupu ich plonów. Jak podano w oświadczeniu, działania podjęto zgodnie z „rządowymi nakazami”.

„Indyjski rząd wydał zarządzenia wykonawcze wymagające od platformy X podjęcia działań na określonych kontach i publikacjach, pod groźbą potencjalnych kar, w tym wysokich grzywien i pozbawienia wolności” – poinformowała firma X.

W komunikacie nie podano skali usunięć, ale platforma zapewniła, że „nie zgadza się z tymi działaniami” i że są one równoznaczne z ograniczaniem wolności słowa.
Gazeta „Hindustan Times” podała, że „nadzwyczajne” nakazy blokowania zostały wydane w zeszłym tygodniu.
Doniesienia te pojawiły się po tygodniu protestów tysięcy indyjskich rolników, którzy zmierzają do Delhi. Policja zatrzymała ich ok. 230 km na północ od stolicy. W środę rozwścieczeni rolnicy odpalili petardy w kierunku policji, która usiłowała rozproszyć ich gazem łzawiącym, jak to robiła w poprzednich dniach.
Rolnicy domagają się m.in. uchwalenia wyższych gwarantowanych cen na produkty roślinne w całym kraju, a także podwyżek emerytur i umorzenia pożyczek.
Ponieważ rolnicy stanowią dużą grupę wyborców, a do wyborów pozostało kilka tygodni, protesty mogą stanowić wyzwanie dla premiera Narendry Modiego, który stara się o trzecią kadencję u władzy. (PAP)

krp/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520