20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Indiana wprowadziła restrykcyjne prawo aborcyjne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od czwartku w Indianie obowiązuje ustawa zakazująca aborcji w prawie wszystkich przypadkach. Lekarze prowadzący kliniki aborcyjne czy oferujące tego typu zabiegi stanęli przed trudną decyzją: opuścić stan czy zostać i nadal przeprowadzać zabiegi w ograniczonym zakresie.

 

Zgodnie z przepisami nowej ustawy, aborcja jest zakazana na wszystkich etapach ciąż z pewnymi wyjątkami.  Przerwanie ciąży jest możliwe do dwudziestego tygodnia jeżeli stanowi ona poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety.

Inny przepis pozwala na aborcję w przypadku wykrycia śmiertelnych chorób płodu również do dwudziestego tygodnia. Aborcji można ponadto dokonać, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa, ale czas ten jest  ograniczony do dzisiątego tygodnia ciąży.

Zgodnie z nowymi przepisami, kliniki aborcyjne nie są już licencjonowane przez stan, w związku z czym zabieg można wykonać tylko w szpitalu lub w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym, które należy do szpitala.

Ustawa została uchwalona w następstwie decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization, która obaliła decyzję Roe v. Wade z 1973 roku, legalizującą aborcję w Stanach Zjednoczonych. Latem przed siedzibą władz Indiany odbyły się protesty, które nie powstrzymały jednak władz stanu przed wprowadzeniem nowych regulacji ws. aborcji.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520