18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

BP zapłaci za zanieczyszczenie powietrza z rafinerii Whiting

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Potentat  naftowy firma BP zawarła ugodę na kwotę prawie 3 milionów dolarów w sprawie naruszeń dotyczących zanieczyszczenia powietrza w swojej rafinerii w Whiting w stanie Indiana.

 

To wynik pozwu złożonego w 2019 roku przez ekologów, którzy stwierdzili, że testy emisji z kominów BP wykazały wysoki poziom mikroskopijnych cząstek przypominających sadzę, które mogą spwoodować poważne choroby serca a także wywołać astmę.  Siedziba rafinerii mieści się  na południowo-zachodnim wybrzeżu jeziora Michigan, pomiędzy Chicago a Hammond.

Ugoda między BP North America Inc. a Sierra Club została złożona w czwartek w Sądzie Okręgowym USA w północnej Indianie i teraz musi zostać zatwierdzona przez sędziego prowadzącego sprawę.

14 kwietnia 2021 roku sędzia Philip P. Simon orzekł, że BP wyraźnie naruszyło limity emisji cząstek stałych z kotłów zakładu i było odpowiedzialne na mocy federalnej ustawy Clean Air Act za te naruszenia. Wkrótce po orzeczeniu sędziego, departament ochrony środowiska Indiany wydał zmodyfikowane pozwolenie na kontrolę zanieczyszczeń powietrza dla zakładu BP Whiting.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520