8.5 C
Chicago
piątek, 25 kwietnia, 2025

Hołownia w Gnieźnie: Żyje się nam lepiej niż jakiemukolwiek pokoleniu przed nami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ocenił w piątek w Gnieźnie, że dzięki pracowitości, podejmowaniu wyzwań i gotowości do wyrzeczeń, Polakom żyje się dziś lepiej niż jakiemukolwiek pokoleniu wcześniej. Jak dodał, Polska – suwerenna, mocno zakotwiczona w Europie i świecie – to dziś kraj, na który inni patrzą z podziwem.

Podczas zgromadzenia posłów i senatorów z okazji 1000-lecia koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego Hołownia wskazał, że ostatnie 35 lat były czasem realizacji „wielkiego snu +pokolenia przełomu+”, dzięki któremu dzisiaj żyje nam się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej w historii Polski”.
„Dzięki przedsiębiorczości i pracowitości ludzi i ich gotowości do podejmowania trudnych wyznań i często bardzo ciężkich wyrzeczeń przeskoczyliśmy nie jedną, ale kilka epok w ciągu tych 35 lat za jednym razem” – ocenił. Według niego dzisiejsza Polska – suwerenna, mocno zakotwiczona w Europie i świecie, dostatnia – to kraj, na który inni patrzą z podziwem.
Wskazał również, że Polacy nadal potrafią się jednoczyć i okazywać solidarność wobec słabszych. „Najlepszym tego przykładem była rzeka solidarności i empatii, która popłynęła między nami podczas pandemii czy w momencie, kiedy miliony uchodźców z zaatakowanej przez Putina Ukrainy stanęło pod naszymi drzwiami, a myśmy je szeroko otworzyli” – podkreślił. (PAP)

sza/ ajw/ szk/ rpo/ sdd/ ktl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"