31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Hiszpania/ Od 2016 roku morze wdarło się do 45 metrów w głąb wybrzeża Costa del Sol

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od 2016 r. morze wdarło się do 45 metrów w głąb Costa del Sol, popularnego wśród turystów południowego wybrzeża Hiszpanii – wynika z szacunków ministerstwa transformacji ekologicznej, cytowanych w czwartek przez lokalne media.

Według rządowych ekspertów do nasilonego procesu wdzierania się wód Morza Śródziemnego w głąb południowego wybrzeża Hiszpanii prowadzą szczególnie szybkie zmiany klimatyczne.

Odnotowali oni, że tylko od stycznia do maja 2024 r. przez wybrzeże Costa del Sol przeszły cztery silne sztormy, które przyczyniły się do zajęcia przez wodę terenów, na których dotychczas znajdowała się plaża.
Największy, zajęty przez morze obszar znajduje się, jak oszacował hiszpański resort, w gminie Malaga.
Zdaniem Rafaela Yusa z organizacji Ekolodzy w Akcji w związku z szybko nasilającym się zjawiskiem wdzierania wody samorządy terytorialne hiszpańskiego wybrzeża powinny ograniczyć wydawanie pozwoleń na budowanie nowych obiektów w bliskim sąsiedztwie plaż.
„Docelowo wraz z nasilającym się fenomenem wiele terenów zamieszkałych przez człowieka może w niedługim czasie stać się wyspami” – podsumował Yus. (PAP)

zat/ sp/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520