32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Hiszpania/ Aż 34 proc. dzieci zagrożone ubóstwem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

33,9 proc. mieszkających w Hiszpanii dzieci żyje na granicy ubóstwa, wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez federację organizacji charytatywnych Plataforma de Infancia (Platforma Dzieciństwa).

Pozarządowe stowarzyszenie, cytowane przez agencję Europa Press, wskazało na fenomen nasilającego się ubóstwa w Hiszpanii, które osiągnęło rekordowy poziom.

Według dokumentu pt. „Analiza Badań Warunków Życia” pod koniec 2023 r. zagrożonych ubóstwem było 33,9 proc. dzieci mieszkających na terytorium Hiszpanii, czyli o 1,7 proc. więcej w porównaniu z 2022 r.
Autorzy raportu sprecyzowali, że rekordowa jest również liczba mieszkających w Hiszpanii dzieci, które doświadczają skrajnej formy ubóstwa. Ich liczba wzrosła pod koniec ubiegłego roku do poziomu 10,8 proc.
„W 2023 r. w skrajnie trudnych warunkach materialnych żyło w Hiszpanii 867 tys. dzieci”, poinformowało stowarzyszenie Plataforma de Infancia.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Madrycie autorzy raportu wyjaśnili, że wpływ na nasilające się zjawisko ubóstwa wśród dzieci ma rosnąca w Hiszpanii liczba imigrantów oraz gospodarstw domowych z jednym rodzicem.
Najbardziej dotkniętym skrajnym ubóstwem regionem Hiszpanii jest obecnie według Plataforma de Infancia archipelag Wysp Kanaryjskich.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520