11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Hamas: 30 tys. ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy. Izrael: ponad 12 tys. z nich to zabici terroryści

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Resort zdrowia rządzącego w Strefie Gazy terrorystycznego Hamasu poinformował w czwartek, że liczba palestyńskich ofiar śmiertelnych wojny z Izraelem przekroczyła 30 tys. Zdaniem armii izraelskiej już przed tygodniem ponad 12 tys. z tej liczby stanowili zabici w walce bojownicy Hamasu.

Hamasowski resort zdrowia nie podaje, jaką część z 30 tys. ofiar stanowią cywile, a jaką – bojownicy.

Straty po stronie palestyńskiej rosną obecnie wolniej niż na początku izraelskiej ofensywy, będącej reakcją na październikowy atak Hamasu na państwo żydowskie, podczas którego terroryści wymordowali ok. 1200 osób oraz uprowadzili do Strefy Gazy ponad 240.
Zdaniem władz Izraela Hamas i luźna koalicja palestyńskich organizacji terrorystycznych nadal przetrzymują około 130 porwanych. Z tej grupy ponad 30 najprawdopodobniej zginęło – szacuje AFP. 105 zakładników zostało uwolnionych w końcu listopada w zamian za zwolnienie 240 więźniów palestyńskich.
W reakcji na atak z 7 października 2023 roku Izrael zapowiedział unicestwienie Hamasu, organizacji uznawanej zarówno przez UE, jak i przez USA za organizację terrorystyczną. W czwartek Nowa Zelandia, jedno z ostatnich zachodnich państw, które nie zrobiły tego wcześniej, ogłosiła, że uznaje „całość Hamasu”, czyli także jego polityczne skrzydło, za „jednostkę terrorystyczną”. (PAP)

os/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520