12.6 C
Chicago
środa, 21 lutego, 2024

Hakerzy coraz częściej włamują się do baz danych amerykańskich firm i instytucji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa apelują o stosowanie bardziej skomplikowanych,, mocnych haseł utrudniających hakerom włamania do internetowych baz danych. Jest to coraz większy problem nie tylko firm, ale także osób prywatnych.

 

W ubiegłym roku ofiarami takich cyberwłamań padło ponad 353 miliony Amerykanów. Identity Theft Resource Center (ITRC) opublikowało raport dotyczący naruszeń danych w 2023 r., a wyniki są przerażające na co zwraca uwagę prezes i dyrektor generalna organizacji non-profit Evy Vasquez. „Przekroczyliśmy 3200 naruszeń w ciągu jednego roku” – powiedziała Vasquez. „To wzrost o 72% w stosunku do poprzedniego rekordowego poziomu z 2021 roku”.

ITRC twierdzi, że trzy najważniejsze branże będące celem włamań do baz danych to instytucje opieki zdrowotnej, oferujące usługi finansowe oraz profesjonalne, a także zakłady produkcyjne i bazy instytucji edukacyjnych.

Hakerzy najczęściej kradną numery Social Security, adresy mailowe i domowe. Te informacje internetowi oszuści mogą wykorzystać przykładowo do ubiegania się o karty kredytowe lub do ataków za pomocą wiadomości phishingowych i innych oszustw.

Według najnowszych danych FBI Internet Crime Complaint Center, 96 firm z Illinois zgłosiło w 2022 roku włamania do swoich baz danych. To wzrost o ponad 50% w porównaniu do 2021 roku, kiedy to zgłoszono w naszym stanie 41 naruszeń danych korporacyjnych.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520