21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Gubernatorzy GOP na granicy z Meksykiem! „Jesteśmy tutaj, aby wysłać głośny i jasny komunikat”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czternastu republikańskich gubernatorów zebrało się poniedziałek przy granicy z Meksykiem w Teksasie, aby zadeklarować wsparcie dla gubernatora Teksasu Grega Abbotta w kampanii na rzecz zabezpieczenia południowej granicy USA przed masowym napływem nielegalnym imigrantów.

Gubernator Greg Abbott wraz z trzynastoma innymi gubernatorami z ramienia GOP zorganizował w poniedziałek wystąpienie tuż przy południowej granicy USA w Eagle Pass. Włodarz Stanu Samotnej Gwiazdy zapowiedział, że rozszerzy swoją operację wzdłuż granicy z Meksykiem, ale nie podał szczegółów nachodzących działań.

Przez ostatni miesiąc Greg Abbott uniemożliwiał rękami stanowej Gwardii Narodowej dostęp do skrawka brzegu rzeki Rio Grande, znanego pod nazwą Shelby Park. Wcześniej teksańskie służby zainstalowały wzdłuż brzegu rzeki drut kolczasty, które służby federalne chciały rozmontować. Abbott wypowiedział wówczas posłuszeństwo władzom federalnym w tej kwestii ogłaszając, że Teksas ma pełne prawo do „obrony przed inwazją” i nie narusza w ten sposób federalnego monopolu na stanowienie polityki migracyjnej.

„Jesteśmy tutaj, aby wysłać głośny i jasny komunikat, że łączymy siły, aby walczyć o utrzymanie naszej konstytucyjnej gwarancji, że stany będą w stanie bronić się przed wszelkiego rodzaju bezpośrednim zagrożeniem” – powiedział Abbott.

Choć w Teksasie nie był obecny gubernator Florydy Ron DeSantis, który zapowiedział wysłanie tam 1000 żołnierzy Gwardii Narodowej Florydy oraz Gwardię Stanową Florydy, nad Rio Grande pojawili się m.in. gubernator Sarah Huckabee Sanders z Arkanas i gubernator Bill Lee z Tennessee.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520