3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Greenpeace wzywa do wprowadzenia unijnego zakazu reklam paliw kopalnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Greenpeace i inne grupy ekologiczne wezwały w poniedziałek do wprowadzenia ogólnoeuropejskiego zakazu reklam i sponsorowania przez firmy naftowe i gazowe, porównując je do szkodliwych promocji tytoniu.

 

Greenpeace zapowiedział, że rozpocznie protesty i zbierze milion podpisów od obywateli UE, aby przedłożyć Komisji Europejskiej projekt prawa zakazującego reklamę paliw kopalnych.

 

„UE wprowadziła już dyrektywę zakazującą transgranicznej reklamy i sponsorowania wyrobów tytoniowych” – powiedział Greenpeace w oświadczeniu wydanym w ramach przygotowań do konferencji klimatycznej COP26 ONZ w Glasgow.

 

„Teraz nadszedł czas na podobne prawo przeciwko przemysłowi paliw kopalnych dla zdrowia planety i naszej przyszłości”- twierdzi Greenpeace w oświadczeniu.

 

Komisja, organ wykonawczy UE, jest zobowiązana do poważnego rozpatrzenia petycji składanych w ramach „Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej”, planu demokracji bezpośredniej uchwalonego przez Unię w 2007 roku.

 

Ponad 20 grup ekologicznych wspiera kampanię Ban Fossil Fuel Ads https://banfossilfuelads.org, w tym Global Witness, Friends of the Earth i Avaaz.

 

Projekt ustawy zakazałby reklam paliw kopalnych, pojazdów, które z nich korzystają, a firmom naftowym zabroniłby sponsorowania. (PAP)

 

wr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520