-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Floryda nie jest już rajem dla emerytów! Jesień życia najlepiej spędzić w innym stanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Według nowego krajowego rankingu Floryda nie jest już najlepszym w USA miejscem na emeryturę! U.S. News & World Report ogłosił nowego zwycięzcę konkursu na „raj” dla emerytów – tym razem padło na Pensylwanię.

Według nowego rankingu U.S. News & World Report najlepszym miejscem na emeryturę jest Harrisburg w Pensylwanii. Miejscowość zatrzyma tytuł przez najbliższy rok, aż do kolejnego raportu. W kategorii stanów również zwyciężyła Pensylwania, która zdominowała pierwszą dziesiątkę zestawienia, zapewniając sobie aż 7 z 10 najlepszych miejsc do przejścia na emeryturę.

W zeszłym roku najwięcej punktów otrzymała Floryda, ale Słoneczny Stan został zdetronizowany – tylko Daytona Beach zdołała utrzymać się w pierwszej 10., zaś w pierwszej 20. znalazły się jedynie trzy miejscowości na Florydzie – Daytona Beach, Tampa i Sarasota.

Dlaczego Pensylwania a nie słoneczna Floryda? „Drogie mieszkania i wzrost ekstremalnych zagrożeń pogodowych sprawiają, że Floryda jest mniej atrakcyjna dla emerytów” – mówi dla Axios Beverly Harzog, ekspert ds. finansów w U.S. News & World Report.

Pomimo wzrostu przestępczości 6. Pozycję w tegorocznym rankingu zajął nieoczekiwanie Nowy Jork. Zdaniem Harzoga Empire State to wciąż atrakcyjna lokacja dla emerytów zasobnymi portfelami z uwagi na wysoką jakość ochrony zdrowia. Z kolei Kalifornia pozostaje jednym z najmniej pożądanych miejsc do przejścia emeryturę, głównie ze względu na ceny mieszkań.

W skrócie – odchodzący na emeryturę seniorzy wybierają miejsce spoczynku według trzech podstawowych czynników: przystępnych cenowo mieszkań, wysokiej jakości opieki zdrowotnej i przyjaznej polityki podatkowej dla najstarszych.

Red. JŁ

(Źródło: Axios Tampa Bay)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520