-4.3 C
Chicago
Wednesday, November 29, 2023

FBI prosi o ostrożność seniorów korzystających z internetu i ich rodziny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chicagowski oddział FBI ostrzega seniorów przed oszustwami komputerowymi. Jak wynika z prowadzonego dochodzenia, jego ofiarami padają przede wszystkim starsze osoby, często nieodnajdujące się w świecie nowoczesnych technologii.

Jak mówią agenci, oszustwo zaczyna się zazwyczaj od zawieszenia komputera, na którego ekranie pojawia się okno pop-up, informujące o możliwości zabezpieczenia sprzętu. Po wybraniu wskazanego numeru następuje połączenie z oszustami podającymi się za pracowników banku, bądź ubezpieczeń społecznych.

ZOBACZ TEŻ: Oszustwa przy przelewach mobilnych

Przestępcy namawiają swoje ofiary do przelania pieniędzy na ich konta, pod pozorem ich ochrony. W ten sposób, kolejni emeryci tracą oszczędności – często wiele tysięcy dolarów – podkreślają agenci.

ZOBACZ TEŻ: Fałszywy policjant, fałszywa odznaka

“Zadzwoń do swojej matki, zadzwoń do swojego ojca, zadzwoń do swoich dziadków, po prostu daj im znać: kiedy pop-up pojawi się na twoim ekranie, może oznaczać to poważny problem” – dodają. I radzą, aby w przypadku pojawienia się takiego okienka, odłączyć komputer od sieci i powiadomić służby.