21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Fatalna pomyłka pracowników biura szeryfa. Wrzucili na Instagram zdjęcie zwłok

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biuro Szeryfa Marcosa Lópeza z powiatu Osceola wystosowało w tym tygodniu oficjalne przeprosiny po wpadce, którą personel biura wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Na oficjalnym profilu Biura Szeryfa Osceola County pojawiło się nieocenzurowane zdjęcie ludzkich zwłok. To jednak nie wszystko, bo zdjęcie miało być tylko ilustracją dla treści, która dotyczyła… wydarzenia dla seniorów. Wpadka została bardzo szybko wykorzystana w politycznej walce o stanowisko szeryfa.

Zdjęcie opublikowane na instagramowym profilu Biura Szeryfa Osceola County przedstawiało ciało młodej dziewczyny ubrane w zielony top i niebieskie dżinsy, leżące pod stertą krzaków. Fotografia krąży po mediach społecznościowych i dotarła także do mediów tradycyjnych, ale nie zostanie nigdzie opublikowana z oczywistych względów.

Zdjęcie zostało wrzucone na Instagram zaledwie dzień po odnalezieniu zwłok 13-letniej Madeline Soto. Choć niemal od razu uznano, że zdjęcie przedstawia dziewczynkę, do tej pory nie zostało to potwierdzone.

W międzyczasie do sieci trafiło osobne zdjęcie – selfie pracownicy biura szeryfa Nirvy Rodríguez z wsiadającym do radiowozu Stephanem Sternsem, głównym podejrzanym w sprawie Madeline. Selfie opatrzyła podpisem w języku hiszpańskim, po czym udostępniła wpis na swoim prywatnym profilu na Facebooku. „Jeśli miłość Boga została wylana na twoje życie, nie pozwól, aby zło powstrzymało cię od tego, co dla ciebie przygotował” – napisała Rodríguez.

Oba zdjęcia spotkały się z ostrą krytyką. Od tamtego czasu fotografie zniknęły z mediów społecznościowych, jednak powstało wiele zrzutów ekranu, które zaczęły krążyć po Internecie. Jeden z takich zrzutów trafił do Russa Gibsona – poprzednika szeryfa Lópeza a zarazem konkurenta w wyborach na jego stanowisko. Gibson okrutnie zganił swojego byłego zastępcę za potężną wpadkę. Stwierdził, że był „zszokowany i zbulwersowany” po otrzymaniu zdjęć od „zaniepokojonych obywateli”.

„To w 100% niedopuszczalne, w 100% haniebne i pozbawione szacunku dla Madeline, jej rodziny i przyjaciół” – napisał Gibson w mediach społecznościowych. „Mam kopię postu, ale z szacunku i czci dla panny Madeline zdjęcie nie zostanie opublikowane. Czas dla Marcosa Lopeza i niektórych członków jego administracji na hańbienie siebie, naszego biura i naszego wspaniałego powiatu dobiega końca!” – dodał kontrkandydat Lópeza.

„Brak przywództwa, brak etyki, brak uczciwości, brak empatii, brak honoru. To jest to, co oboje reprezentują. Zhańbili urząd szeryfa” – napisał z kolei Angel Rojas, inny przeciwnik obecnego szeryfa.

Nienazwany rzecznik Biura Szeryfa Osceola County wystosował w imieniu całego biura oficjalne przeprosiny za udostępnienia zdjęcia. Treść została przesłana do redakcji Orlando Sentinel, która opublikowała oświadczenie w jednym z artykułów.

„W dniu 2 marca 2024 r. w mediach społecznościowych pojawił się post dotyczący wydarzenia dla seniorów. W poście przypadkowo zamieszczono zdjęcie śledcze. Fotografia została natychmiast usunięta. Serdecznie przepraszamy za wszelkie zamieszanie lub zakłócenia, które mogło to spowodować. Podobnie jak w przypadku każdego dochodzenia, uzyskane informacje są poufne, a wszelkie przypadki nieumyślnego ujawnienia zostaną natychmiast naprawione” – napisał rzecznik Biura Szeryfa Powiatu Osceola.

Rzecznik nie odpowiedział na osobne zapytanie, czy ciało na fotografii należało do Madeline.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520