23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

„Epidemia fentatylu” obciąża kostnice

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie można niestety powiedzieć, że chłodnie, w których przechowywano ciała zmarłych w czasie szczytu pandemii COVID-19 będą teraz świecić pustkami. Jak się okazuje, wiele podobnych miejsc znajduje zastosowanie w czasie nazywanym „epidemią fentatylu”.

Tak na przykład jest w Chicago. Jak twierdzi główna lekarz sądowa powiatu Cook, potrzeba jest większej niż zazwyczaj ilości miejsc, aby przyjąć zwłoki osób zmarłych na skutek zatrucia fentatylem. Jest to, zdaniem specjalistów, obecnie najbardziej rozpowszechniona przyczyna nienaturalnej śmierci.

Zgony związane z opioidami w powiecie Cook wzrosły prawie trzykrotnie z 675 w 2017 roku do prawie 2,000 zgonów w zeszłym roku. Większość z nich, jak twierdzą specjaliści, była związana z zatruciem fentatylem. I dodają, że fentanyl jest główną przyczyną śmierci ludzi w USA w wieku od 18 do 45 lat.

Kostnica powiatu Cook sprowadziła dodatkowe chłodnie. Przedstawiciele biura lekarza medycyny sądowej mówią, że nie są w stanie obsłużyć wszystkich ciał – przynajmniej na razie.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520