26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Emonte Morgan winny zabójstwa chicagowskiej policjantki Elli French

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ława przysięgłych uznała 23-letniego Emonte Morgana winnym zabójstwa chicagowskiej policjantki Elli French oraz usiłowania zabójstwa jej partnera Carlosa Yaneza podczas kontroli drogowej w 2021 roku. Wyrok zapadł we wtorek. Grozi mu dożywocie.

 

Morgan został również uznany za winnego usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Joshuy Blasa, jednego z trzech policjantów, którzy zatrzymali pojazd. Morgan usłyszał wiele zarzutów w tym morderstwa i usiłowania zabójstwa 7 sierpnia 2021 r. Na skutek oddanych przez 23-latka strzałów zmarła 29-letnia Ella French a jej partner, Yanez odniósł poważne obrażenia.

Prokuratorzy podali, że funkcjonariusze zatrzymali Emonte Morgana i jego brata Erica za posiadanie nieważnych tablic rejestracyjnych w pobliżu 63 ulicy i Bell. Obrońcy twierdzili, że Morgan nie zamierzał nikogo zabić a zastępca prokuratora stanowego powiedziała ławie przysięgłych podczas mowy końcowej, że nie ma wątpliwości co do zamiarów oskarżonego na co wskazują nie tylko dowody, ale i nagranie z kamer policyjnych w tym tych, które mieli na sobie poszkodowani funkcjonariusze.

„Wycelował broń i oddał strzał za strzałem” – argumentowała prokurator. Dodała, że trafił w głowę French i Yaneza. Prokurator zwróciła również uwagę, że zarówno broń służbowa French, jak i Yaneza nigdy nie została przez nich użyta a nawet wyjęta z ich pasów służbowych. Narzędzie zbrodni, które według prokuratury powiatu Cook było w pełni naładowanym pistoletem kaliber .22, i zostało później odzyskane wraz z dodatkowym magazynkiem naboi.

Matka Morgana, Evaleena Flores, oskarżyła prokuratorów o zatajenie fragmentów nagrania z kamery z munduru funkcjonariuszy pokazanego ławnikom, aby zapewnić wyrok skazujący. „Panie i panowie, jesteście świadkami największego zatuszowania sprawy w historii Chicago” – powiedziała Flores. Przewodniczący Związku Zawodowego Policji Chicago (FOP) John Catanzara, zarzuty matki nazwał bezpodstawnymi.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520