23.9 C
sobota, 18 maja, 2024

Eliminacje ME 2024: Santos powołał Grabarę i Wszołka za Skorupskiego i Zalewskiego

Kamil Grabara i Paweł Wszołek zostali dodatkowo powołani przez selekcjonera Fernando Santosa do kadry na wrześniowe mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Albanią. Zastąpią Łukasza Skorupskiego i Nicolę Zalewskiego, którzy odnieśli kontuzje.

„Zalewski doznał urazu mięśniowego, a Skorupski skręcił staw skokowy” – poinformował na Twitterze Tomasz Kozłowski, dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN.
Grabara jest bramkarzem drużyny FC Kopenhaga, z którą – kosztem Rakowa Częstochowa – awansował do Ligi Mistrzów. Wszołek natomiast broni barw Legii Warszawa.
Początek zgrupowania – w poniedziałek. Z Wyspami Owczymi biało-czerwoni zagrają w czwartek w Warszawie, a z Albanią w niedzielę 10 września w Tiranie.
Polacy, którzy w trzech występach zdobyli trzy punkty, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy E kwalifikacji Euro 2004.
Lista piłkarzy powołanych na wrześniowe mecze eliminacji ME z Wyspami Owczymi i Albanią:
bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio), Kamil Grabara (FC Kopenhaga), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn);
obrońcy: Bartosz Bereszyński (Empoli FC), Matty Cash (Aston Villa), Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki), Jan Bednarek (Southampton FC), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Jakub Kiwior (Arsenal Londyn), Mateusz Wieteska (US Cagliari Calcio);
pomocnicy: Kacper Kozłowski (Vitesse Arnhem), Grzegorz Krychowiak (Abha Club, Arabia Saudyjska), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Karol Linetty (Torino FC), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Michał Skóraś (Club Brugge), Paweł Wszołek (Legia Warszawa);
napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus Turyn), Karol Świderski (Charlotte FC), Adrian Benedyczak (AC Parma).(PAP)

***
Piotr Zieliński z Napoli i Robert Lewandowski z Barcelony, powołani na wrześniowe mecze eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Albanią, strzelili w weekend po jednym golu w spotkaniach ligowych swoich drużyn. Napastnik mistrzów Hiszpanii trafił z rzutu karnego.
Zgrupowanie kadry rozpocznie się w poniedziałek w Warszawie. Z Wyspami Owczymi biało-czerwoni zagrają w czwartek na PGE Narodowym, a z Albanią w niedzielę 10 września w Tiranie. Początek obu meczów o godz. 20.45.
Polacy, którzy w trzech występach zdobyli trzy punkty, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy E kwalifikacji mistrzostw Europy.
W niedzielę poinformowano, że dodatkowo do kadry Fernando Santosa zostali powołani Kamil Grabara i Paweł Wszołek. Zastąpią Łukasza Skorupskiego i Nicolę Zalewskiego, którzy odnieśli kontuzje.
Ligowe występy polskich piłkarzy powołanych na mecze eliminacji ME z Wyspami Owczymi i Albanią:

bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) - 90 minut w meczu z Como (0:1)
Kamil Grabara (FC Kopenhaga) - 90 minut w meczu z Viborgiem (2:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - poza kadrą na mecz z Empoli

obrońcy:
Bartosz Bereszyński (Empoli FC) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Juventusem Turyn (0:2)
Matty Cash (Aston Villa) - 90 minut i samobójczy gol w meczu z Liverpoolem (0:3)
Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki) - do 76. minuty w meczu z OFI Kreta (0:1)
Jan Bednarek (Southampton FC) - 90 minut w meczu z Sunderlandem (0:5)
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) - 90 minut w meczu z Sassuolo (1:3)
Jakub Kiwior (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu z Manchesterem United (3:1)
Mateusz Wieteska (US Cagliari Calcio) - 90 minut i asysta w meczu z Bologną (1:2)

pomocnicy:
Kacper Kozłowski (Vitesse Arnhem) - do 45. minuty i żółta kartka w meczu z AZ Alkmaar (0:2)
Grzegorz Krychowiak (Abha Club) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Al Tai (0:1)
Bartosz Slisz (Legia Warszawa) - do 72. minuty w meczu z Widzewem Łódź (3:1)
Karol Linetty (Torino FC) - do 75. minuty w meczu z Genoą (1:0)
Damian Szymański (AEK Ateny) - od 73. minuty w meczu z Volos (3:2)
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł) - do 83. minuty w meczu z Ankaragucu (1:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - do 83. minuty i gol w meczu z Lazio Rzym (1:2)
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (0:1)
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - od 83. minuty w meczu z Hoffenheim (1:3)
Michał Skóraś (Club Brugge) - od 86. minuty w meczu z KAA Gent (1:2)
Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - do 45. minuty w meczu z Widzewem Łódź (3:1)

napastnicy:
Robert Lewandowski (FC Barcelona) - do 90+1. minuty, gol i żółta kartka w meczu z Osasuną Pampeluna (2:1)
Arkadiusz Milik (Juventus Turyn) - od 71. minuty i asysta w meczu z Empoli (2:0)
Karol Świderski (Charlotte FC) - do 52. minuty w meczu z Nashville FC (1:1)
Adrian Benedyczak (AC Parma) - do 63. minuty w meczu z Reggianą (0:0)