10.6 C
Chicago
niedziela, 1 czerwca, 2025

Duża konfiskata narkotyków w Arizonie. 72 000 pigułek fentanylu, 44 lbs metamfetaminy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Customs and Border Protection (CBP) skonfiskowali w czwartek 72 000 tabletek fentanylu i ponad 44 funty metamfetaminy, które próbowano przemycić do USA przez przejście graniczne w Nogales, w Arizonie – podaje Fox News.

Ponadto agentom udało się przechwycić 2,45 funta fentanylu w postaci proszku oraz 2,9 funta kokainy.

Według danych amerykańskich urzędników ds. zdrowia przedawkowanie fentanylu jest główną przyczyną zgonów wśród osób wieku od 18 do 45 lat w USA. Ponadto większość zgonów z powodu przedawkowania jest spowodowana właśnie przez ten toksyczny opioid.

Na 108 000 zgonów z powodu przedawkowania w ubiegłym roku, aż 80 000 było powiązanych z zażyciem fentanylu.

Konfiskaty fentanylu na granicy stały się w ostatnich miesiącach regularnym zjawiskiem. W lipcu liczba konfiskat wzrosła o 200%. Wynika to nie tylko z faktu, iż do USA napływa coraz więcej tego opioidu, ale także nacisku władz na konfiskowanie go, zanim wjedzie do kraju, przez co celnicy są bardziej wyczuleni na przemyt.

Syntetyczny opioid, zwykle stosowany w leczeniu silnego bólu, jest 50-100 razy silniejszy niż morfina. Nielegalny fentanyl jest obecnie wytwarzany głównie w Meksyku.

Red. JŁ

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"