21.1 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Drogowcy apelują do kierowców o pozostanie w domach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Departament transportu Illinois wydał w poniedziałek ostrzeżenie dla kierowców w związku z zapowiadanymi obfitymi opadami śniegu a także deszczu ze śniegiem. Drogowcy apelują do kierowców o pozostanie w domu w miarę możliwości.

 

Do tych którzy muszą wyjechać apelują o ostrożność i ograniczenie prędkości, gdyż nawierzchnia może być wyjątkowo śliska. Pierwszej fali opadów śniegu możemy spodziewać się w poniedziałek wieczorem.

Departament Transportu Illinois przygotował ponad 1800 ciężarówek i sprzętu do oczyszczania dróg, rozprowadzania soli i odśnieżania w całym stanie. Pługi pojawiły się na naszych autostradach już w poniedziałek wieczorem.

Drogowcy przypominają kierowcom, by upewnili się, że ich samochody są zatankowane. Kierowcy powinni też zabezpieczyć się w coś do odśnieżania swoich samochodów, ponadto powinni mieć w nich coś ciepłego do ubrania czy okrycia się na wypadek, gdyby utknęli na drodze i czekali na pomoc. Warto też mieć ciepły napój, herbatę czy kawę.

Pamiętajmy także o tym by mieć ze sobą naładowane telefony. W rejonie Chicago ma spaść od 1 do 3 cali śniegu a w niektórych rejonach metropolii ponad 6 cali.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520