Sanitariusze chicagowskiej straży pożarnej, a także inni pracownicy pogotowia znajdą się pod większym parasolem prawnym – zapowiadają władze Chicago. We środę weszło w życie nowe rozporządzenie, zaostrzające kary za atak na paramedyków.
Atak na sanitariusza będzie teraz zagrożony karą do sześciu miesięcy więzienia i grzywną do 1000 dolarów. To odpowiedź na ostatnie wydarzenia, kiedy pacjenci naruszali nietykalność cielesną ratowników medycznych.
12 stycznia ktoś wrzucił cegłę do wnętrza karetki CFD, w czasie gdy ekipa odpowiadała na wezwanie do potrzebujących pomocy. Z kolei w październiku 2021 r. sanitariusz CFD został pobity przez pacjenta próbującego wydostać się z karetki po tym, jak został w niej umieszczony po prawdopodobnym przedawkowaniu substancji psychoaktywnych.