13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Do sądu imigracyjnego w Chicago wpłynęło w ciągu roku ponad 80 tysięcy spraw głównie o azyl

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do sądu imigracyjnego w Chicago w ciągu minionego roku wpłynęły tysiące nowych wniosków o azyl. Ma to związek z dużym napływem nowych migrantów przysyłanych do naszego miasta przez władze Chicago.

 

Jak podał sąd imigracyjny w Chicago liczba spraw wzrosła z ponad 80 tysięcy w 2022 do ponad 160 tysięcy w 2023 roku.  Sędzia imigracyjny Sam Cole mówi, że „jest coraz gorzej – znacznie gorzej”. Dodał, że rozpatrywanie spraw azylowych opóźni inne wnioski o zatwierdzenie pobytu w USA nawet w przypadku osób oczekujących na zalegalizowanie statusu od lat.

Sędzia Cole zaznaczył, że sposób prowadzenia sądów imigracyjnych przez federalny departament sprawiedliwości po prostu nie działa i należy nie tylko wprowadzić zmiany, ale także zatrudnić więcej sędziów. „Zarządzanie sądem przez organ ścigania jest receptą na katastrofę i widzimy to właśnie teraz. Za każdym razem, gdy zmienia się administracja, pojawia się nowa polityka” – zaznaczył sędzia Cole.

W ubiegłym roku departament sprawiedliwości USA zwrócił się do rządu federalnego o sfinansowanie 200 dodatkowych sędziów, ale otrzymał tylko połowę potrzebnej kwoty. Na nowy rok fiskalny 2024 departament wnioskuje o sfinansowanie zatrudnienia dodatkowych 150 sędziów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520