20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

DeSantis stanął za Novakiem Djokovicem. Napisał list z apelem do Bidena

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Florydy Ron DeSantis wezwał prezydenta USA Joe Bidena, aby zezwolił Novakowi Djokovicowi na start w tegorocznym Miami Open, mimo że światowy numer tenisa jeden jest nieszczepiony na COVID-19 – podaje Toronto Sun.

Djokovic, jeden z najbardziej znanych sportowców niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi, złożył w zeszłym miesiącu wniosek do rządu USA o specjalne pozwolenie na grę w zawodach ATP Masters w Indian Wells, które rozpoczynają się w środę, oraz w Miami Open od 19 kwietnia do 2 marca.

35-letni Serb formalnie wycofał się z Indian Wells w niedzielę. Senator Florydy Rick Scott poinformował, że amerykańscy urzędnicy odrzucili prośbę Djokovica.

W obronie tenisisty stanął gubernator Florydy Ron DeSantis. We wtorek napisał list do prezydenta Joe Bidena apelując, aby ponownie rozważyć prośbę Djokovica.

„Ta odmowa jest niesprawiedliwa, nienaukowa i nie do przyjęcia” – napisał DeSantis w liście do Bidena we wtorek. „Wzywam cię do ponownego rozważenia [prośby – przyp.red.]. Nadszedł czas, aby odłożyć na bok pandemiczną politykę i dać Amerykanom to, czego chcą – niech gra”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520