11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Ceny paliwa na Florydzie pikują w dół. Na 1/5 stacji tankują już poniżej 3 USD/galon

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ceny paliwa na Florydzie nieprzerwanie podążają w jednym kierunku – w dół. Za galon benzyny trzeba zapłacić średnio 3,16 USD. Jest to nowe minimum 2023 roku. Wcześniejszą najniższą cenę w bieżącym roku widzieliśmy w marcu. Wówczas galon był o średnio 6 centów droższy.

Średnie ceny paliw na Florydzie spadły do najniższych poziomów w tym roku. W Słonecznym Stanie za galon benzyny trzeba zapłacić średnio 3,16 USD. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia średnia stanowa Florydy spadła o 12 centów.

Tegoroczne maksimum cenowe odnotowano na Florydzie w sierpniu – było to 3,85 USD za galon. Licząc od tamtego momentu, cena za galon benzyny spadła o 68 centów!

„Kierowcy na Florydzie cieszą się teraz jednymi z najniższych cen na stacjach benzynowych od grudnia 2022 r.” – powiedział rzecznik AAA Mark Jenkins. Dodał, że w niektórych miastach ceny za galon przebiły już granicę 3 USD, w związku z czym niektórzy kierowcy tankują już za cenę „z dwójką z przodu”.

Jak przekazał Jenkins – na ok. 20% stacji benzynowych na Florydzie benzynę można kupić już za poniżej 3 USD za galon. Zapowiedział, że w tym tygodniu takich miejsc jeszcze przybędzie, a to oznacza dalsze spadki średniej ceny benzyny w Słonecznym Stanie.

Red. JŁ

(Źródło: CBS News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520