Oponent gubernator Michigan – Gretchen Whitmer – Dr Abdul El Sayed krytykuje zwierzchnika stanu za zbyt pobłażliwą “politykę koronawirusową”. Jego zdaniem obowiązkowe maseczki nawet dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz maseczki wymagane w prywatnych domach to za mało. „ Potrzebujemy lockdownu Michigan” – powiedział.
Dr El Sayed został wyeliminowany w poprzednich wyborach przez Whitmer i finalnie nie został gubernatorem Michigan. Powiedział jednak, co zrobiłyby, gdyby to on stał na najwyższym, stanowym stanowisku. Jego zdaniem, jedynym rozwiązaniem rosnącej liczby przypadków COVID-19 w Michigan jest bezwzględna blokada na 2-3 tygodnie. Okazuje się, że dość poważne restrykcje, które wprowadzono do tej pory to za mało dla El Sayeda.
Gubernator Whitmer zamierza walczyć z koronawirusem przede wszystkim szczepionką. Michigan nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsca w statystykach zakażeń COVID-19 w USA. Szybkie wyszczepienie mieszkańców stanu ma być główną strategią przeciwko pandemii. El Sayed mówi, że to nie wystarczy. Potrzebna jest kwarantanna. „To się nie uda w czasie. To zajmie zbyt dużo czasu. To nie jest wykonalne podejście” – powiedział.
Red. JŁ