-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Burmistrz New Lenox: Przez przestępców z Cook rośnie przestępczość w powiecie Will

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz miasteczka New Lenox obwinia prokurator stanową powiatu Cook, Kim Foxx za wzrost przestępczości w powiecie Will. Wszystko zaczęło się od pościgu za sprawcami carjackings na autostradzie I-80 w powiecie Will.

 

Sześciu złodziei uciekających przed policją 10 marca wjechało na teren New Lenox. Wcześniej ukradli samochód kobiecie z dwójką dzieci. Grozili jej bronią. Następnie próbowali ukraść samochód innej matce z dziećmi.

Z wydanego nakazu aresztowania trzech z sześciu mężczyzn wynika, że mają oni adres zamieszkania w powiecie Cook i długą kartotekę kryminalną z brutalnymi przestępstwami. Burmistrz New Lenox, Tim Baldermann stwierdził, że życie tych kobiet i dzieci było zagrożone ponieważ zawiódł kryminalny system sprawiedliwości powiatu Cook. Dodał, że zawodzi również system sądowniczy i samo biuro prokurator stanowej powiatu Cook, po której muszą – jak stwierdził- sprzątać inni także w powiecie Will.

To nie pierwsi przestępcy, którzy złamali prawo w powiecie Will a byli powiązani z powiatem Cook. W przeciągu ostatnich 5 lat sprawca prawie każdego przestępstwa popełnionego z użyciem przemocy jest ktoś z bogata historią w systemie karnym powiatu Cook” – podkreślił Baldermann.

Prokurator Kim Foxx w odpowiedzi na te zarzuty opublikowała oświadczenie w którym czytamy, że bezpieczeństwo publiczne jest priorytetem dla prowadzonego przez nią biura prokuratora stanowego powiatu Cook a aresztowani przez policję przestępcy mają postawione zarzuty.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520