11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Brazylijski piłkarz Dani Alves skazany na 4,5 roku wiezięnia za gwałt

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były piłkarz reprezentacji Brazylii Dani Alves został skazany na 4,5 roku więzienia za napaść na tle seksualnym na kobietę w nocnym klubie w Barcelonie w 2022 roku. Sąd w Katalonii nakazał mu także zapłacić pokrzywdzonej 150 tysięcy euro.

Jak podkreślono w oświadczeniu sądu, „oprócz zeznań powoda istnieją dowody pozwalające uznać, że doszło do gwałtu”, a ofiara „nie wyraziła zgody”.

 

Alves utrzymywał, że do seksu doszło za obopólną zgodą. Prokurator domagał się dla niego dziewięciu lat więzienia.

 

Słynnemu Brazylijczykowi przysługuje prawo do apelacji.

 

40-letni piłkarz, który większość kariery spędził w Barcelonie, został aresztowany w styczniu ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w areszcie śledczym.

 

Wnioski Brazylijczyka o areszt domowy były odrzucane z powodu obawy o możliwą ucieczkę z Hiszpanii.

 

Był to jeden z najgłośniejszych procesów w Hiszpanii od czasu przyjęcia w 2022 roku ustawy, która uczyniła zgodę kluczowym elementem w sprawach o napaść na tle seksualnym i zwiększyła minimalny wymiar kary pozbawienia wolności w przypadku napaści z użyciem przemocy.

 

„Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wyrok odzwierciedla to, co cały czas mówiliśmy: że ofiara mówiła prawdę i cierpiała” – powiedział dziennikarzom przed budynkiem sądu prawnik David Saenz, dodając, że jego zespół będzie nadal analizował, czy wyrok odpowiada wadze przestępstwa.

 

Alves spędzał w stolicy Katalonii krótkie wakacje po mundialu 2022 w Katarze, gdzie w wieku 39 lat został najstarszym w historii reprezentantem „Canarinhos” w mistrzostwach świata.

 

Występował w Barcelonie w latach 2008-16 i 2021-22, grał też w Sevilli, Juventusie Turyn, Paris Saint-Germain i Sao Paulo FC. Głównie na pozycji bocznego obrońcy.

 

Od lipca 2022 roku do stycznia 2023 był zawodnikiem Pumas UNAM, ale meksykański klub krótko po ogłoszeniu aktu oskarżenia ogłosił, że rozwiązuje z nim kontrakt.

 

Brazylijczyk należy do bardzo utytułowanych zawodników, ma koncie ponad 40 trofeów w klubach i reprezentacji.

 

Jest m.in. mistrzem olimpijskim z Tokio z 2021 roku.

 

Z reprezentacją kraju, w której rozegrał aż 126 meczów (osiem goli), sięgnął po dwa tytuły Copa America (2007, 2019) i dwa trofea Pucharu Konfederacji.

 

Natomiast z Barceloną m.in. trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów – 2009, 2011, 2015, trzykrotnie klubowe mistrzostwo świata, sześć razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii i czterokrotnie Puchar Hiszpanii (Króla).

 

Z PSG sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Francji, a raz po puchar kraju. Z Juventusem raz wywalczył mistrzostwo Włoch i raz Puchar Italii. W barwach Sevilli m.in. dwa razy Puchar UEFA (2006 i 2007), a raz Puchar Króla. (PAP)

 

bia/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520