13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Brazylia/ Powstaje największa na świecie hodowla komarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Brazylii powstaje największa na świecie hodowla komarów, zarządzana przez organizację non profit The World Mosquito Program (WMP). Ma hodować i uwalniać komary zakażone bakterią, która – po rozprzestrzenieniu się w populacjach komarów – uniemożliwi im zakażanie ludzi wirusami Dengi – informuje portal francuskiego radia RFI.

WMP zakłada, że każdego roku będzie w stanie wytworzyć do 5 miliardów komarów zainfekowanych bakterią Wolbachia, które po uwolnieniu będą łączyć się w pary z dziko żyjącymi krewniakami i rozprzestrzeniać zakażenie dalej.

 

Już wcześniej w różnych częściach świata przeprowadzano próby z tą metodą chronienia ludzi przed zakażeniem wirusem Dengi. Jedna z nich doprowadziła do zmniejszenia częstotliwości zakażeń w stolicy Malezji o 40 procent. Brazylijski projekt będzie jednak działać na największą dotychczas skalę. Pierwsze grupy komarów mają zostać uwolnione w 2024 roku.

 

Od 1981 roku w Brazylii wystąpiło 7 milionów przypadków Dengi. Za jej roznoszenie odpowiada przede wszystkim komar egipski (aedes aegypti). Występująca w tropikalnych krajach choroba może prowadzić do wystąpienia ostrych objawów, jak ciężkie zaburzenia krzepnięcia i krwotoki, niekiedy prowadzące do śmierci. (PAP)

 

os/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520