18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Biden „ma nadzieję” na zawieszenie broni w Strefie Gazy „do przyszłego poniedziałku”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Joe Biden powiedział w poniedziałek w Nowym Jorku, że „ma nadzieję” na zawieszenie broni w Strefie Gazy „do przyszłego poniedziałku”. Jak zaznaczył, kontynuowane są rozmowy w sprawie porozumienia, które obejmuje uwolnienie zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

„Mój doradca ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział mi, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia, ale nie jest ono jeszcze przesądzone. Mam nadzieję, że do przyszłego poniedziałku będziemy mieli zawieszenie broni” – powiedział amerykański prezydent dziennikarzom podczas wizyty w Nowym Jorku.

Izrael złożył w poniedziałek w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTS) w Hadze raport opisujący działania podjęte w reakcji na orzeczenie Trybunału, który nakazał Izraelowi zrobić wszystko co w jego mocy, aby zapobiec śmierci, zniszczeniu i wszelkim aktom ludobójstwa wobec Palestyńczyków w Gazie.
Izraelski urzędnik, który o tym poinformował, nie ujawnił treści raportu, złożonego zaledwie na kilka godzin przed upłynięciem wyznaczonego przez MTS terminu – podała agencja Reutera. (PAP)

 

Hamas „studiuje” wynegocjowaną w Paryżu propozycję wstrzymania walk

Palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas „studiuje” wynegocjowaną w Paryżu propozycję uwolnienia części zakładników i wstrzymania ofensywy Izraela w Strefie Gazy – poinformowała we wtorek agencja Reutera.
Propozycja zakłada 40-dniowa przerwę w walkach w zamian za wymianę palestyńskich więźniów w zamian za izraelskich zakładników – w relacji 10:1. Hamas miałby uwolnić część osób uprowadzonych w październiku ubiegłego roku: wszystkie kobiety, dzieci, seniorów i chorych – powiadomiła agencja, powołując się na wysokie rangą anonimowe źródło.
W okresie rozejmu w Strefie Gazy uruchomione zostałyby piekarnie i szpitale. Każdego dnia do półenklawy wjeżdżałoby 500 ciężarówek z żywnością. Dostarczone zostałyby również namioty dla cywilów. Do północnej części tego terytorium mieliby zacząć powracać mieszkańcy, pomijając mężczyzn w wieku poborowym.
Wcześniej izraelskie media, również powołując się źródła zaznajomione z przebiegiem negocjacji, podawały, że „ramy wypracowane w Paryżu przez mediatorów ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu i Kataru +nie odpowiadają żądaniom Hamasu+”. Przekazały także, że paryska propozycja zakłada, że wymiana miałaby objąć 40 uprowadzonych Izraelczyków. (PAP)

os/ szm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520